Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Knurowscy dzielnicowi skontrolowali akweny

Facebook Twitter

Przed wakacjami knurowska policja kontroluje zbiorniki wodne. Dzielnicowi, w ramach współpracy z lokalnym samorządem, przedstawicielami PZW i innymi służbami, sprawdzili rejony zbiorników wodnych mieszczących się w granicach miasta.

Fot. gliwice.slaska.policja.gov.pl

Wizja lokalna była okazją do przygotowania do akcji Bezpieczne wakacje 2020. Działania tego typu mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, szczególnie podczas zbliżających się wakacji. Funkcjonariusze sprawdzali m.in., czy tereny, na których obowiązuje zakaz kąpieli, są prawidłowo oznakowane.

Mundurowi przewidują i planują wspólne służby, które będą realizowane w czasie wakacji. Skontrolowano takie akweny w Knurowie, jak: Moczury przy ul. Dworcowej, Zacisze przy Niepodległości (posiadające status dzikiego kąpieliska), Osadniki przy al. Piastów, Potok Szczygłowicki na ul. Zielonej.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci, by ostrzegali swoich podopiecznych przed korzystaniem z niestrzeżonych zbiorników wodnych. Co roku w rejonie podległym KMP Gliwice dochodzi do nieszczęśliwych wypadków związanych z wypoczynkiem nad wodą. Szczególnie niebezpieczne są skoki oraz kąpiel po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Policja przypomina też, że zgodnie z art. 55. kodeksu wykroczeń, osoba, która kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany. Przy czym karane jest również samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie, np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020