Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Knurowska porodówka trzecia na Śląsku według fundacji „Rodzić po ludzku”

Facebook Twitter

Gdzie najlepiej rodzić w województwie śląskim? Według Fundacji Rodzić po ludzku, która opublikowała ranking, na pierwszym miejscu jest Szpital Położniczo-Ginekologiczny w Katowicach, na drugim Szpital Miejski w Piekarach Śląskich, a na trzecim Szpital w Knurowie.

Knurowska porodówka trzecia na Śląsku według fundacji "Rodzić po ludzku"
Izba Przyjęć w szpitalu w Knurowie

U nas kobiety mogą rodzić jak chcą

– podkreśla Michał Ekkert prezes knurowskiego szpitala.

Michał Ekkert: Jeżeli ktoś chce rodzić w wodzie, nie ma problemu. Porody w wodzie są po prostu na żądanie. Zmieniliśmy też wszystkie fotele porodowe, więc one są tak zbudowane. Zakupiliśmy takie, że praktycznie w każdej pozycji, w dowolnej pozycji będzie można rodzić. Też jest gaz rozweselający, w tym wypadku nam ułatwia, działa też trochę znieczulająco. Inną rzeczą są znieczulenia. Zupełnie inną rzeczą jest często ukończenie ciąży cesarskim cięciem. Dołożone są takie specjalne sale, tzw. sale do kangurowania, gdzie mama z dzieciątkiem przebywa. Są oczywiście porody rodzinne, więc ojciec może też przebywać.

Knurowska porodówka trzecia na Śląsku według fundacji "Rodzić po ludzku"

fot. szpitalknurow.pl

To kolejny ranking w którym w czołówce jest knurowska lecznica.

Od lat pracujemy by spełniać najwyższe standardy

– dodaje prezes szpitala w Knurowie Michał Ekkert.

Michał Ekkert: Od dłuższego czasu staramy się spełniać te wszystkie kroki i wymogi. Kładziemy bardzo duży nacisk, jeśli chodzi o porody, o współpracę ze szkołą rodzenia, w której pracują nasi pracownicy. Jest tak dynamicznie prowadzona, czyli mamy lekarza ginekologa, anestezjologa, psycholog i położną, jak przygotować się do porodu w trakcie i po. W tej chwili zgłosiły się do nas, gdyż będziemy wspomagać i koordynować kilka szkół rodzenia w okolicy. Natomiast cieszy nas jakby ten standard – raz remont, druga rzecz to są chociażby certyfikaty, które są potwierdzeniem, że opieka jest udzielana według pewnych standardów.

Knurowska porodówka trzecia na Śląsku według fundacji "Rodzić po ludzku"

Michał Ekkert prezes knurowskiego szpitala

Ranking powstał na podstawie opinii kobiet, które podzieliły się swoimi przeżyciami z opieki okołoporodowej za pośrednictwem ankiety „Głos Matek”. W ubiegłym roku w Szpitala w Knurowie przyszło na świat blisko 700 dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024