Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Kobiety Huty Silesia”. Spotkanie z Jerzym Natkańcem i opowieści o pracownicach słynnego zakładu

Facebook Twitter

„Kobiety Huty Silesia” to najnowsza książka autorstwa Jerzego Natkańca, to były pracownik huty, jednego z najważniejszych zakładów w pracy w Rybnickim Okręgu Węglowym. "Silesia" zniknęła z mapy gospodarczej regionu w 1999 roku, ale w naszych kuchniach zostały robione na Paruszowcu garnki. Jerzy Natkaniec zabiega o to, by pamięć o hucie nie zaginęła.

fot.M.Giba/ mat.prasowe

Oddałem głos właśnie kobietom, które w wywiadach pokazują swój udział w życiu przedsiębiorstwa. Pokazują również stosunek do swojej pracy i ocenę tego, co w niej przeżyły

– zaznacza autor, Jerzy Natkaniec.

W publikacji można przeczytać wspomnienia 24 pracownic huty, a także znaleźć ciekawe zdjęcia z najświetniejszych lat działalności huty.

Dziś nie ma już hutniczych maszyn, ale pozostały artefakty w postaci produkowanych w zakładzie przedmiotów. Jest też dziedzictwo niematerialne – przywoływane w książce emocje osób pracujących w fabryce to dla współczesnych odbiorców cenne świadectwo przeszłości

– zaprasza do lektury prezydent miasta, Piotr Kuczera.

Jerzy Natkaniec pracował w Hucie Silesia w latach 1963-1990 w pionie zarządzania i sterowania produkcją. Od momentu zniknięcia Huty Silesia z mapy gospodarczej Rybnika (1999 r.) do chwili dzisiejszej, autor zabiega o to, by pamięć o istnieniu tego zakładu pracy na terenie Ziemi Rybnickiej zachowała się, szczególnie dla młodych pokoleń.

Książki J. Natkańca o Hucie Silesia:

  • Nie pozwólmy zapomnieć o Hucie Silesia (współautor: Franciszek Sycha)
  • Moja Huta Silesia (współautor: Franiciszek Sycha)
  • Huta Silesia. Przewodnik sentymentalny
  • Dzwon Huty Silesia
  • Kobiety Huty Silesia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj