Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kobiety nie napastowały, a on stracił 500 zł. Blokada numeru alarmowego to głupi pomysł

Facebook Twitter

Zadzwonił na numer alarmowy i operatora poinformował, że jest napastowany. Służby ten telefon potraktowały poważnie, w przeciwieństwie jednak do dzwoniącego.

Jak informuje gliwicka policja, w piątkowy (17.09.) wieczór około godziny 21.00 pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, informując, że jego żona ma urodziny, a on sam, podczas przyjęcia, jest napastowany przez dwie kobiety. Głos w słuchawce był jednak wyraźnie rozbawiony, zaś w tle dało się słyszeć kobiety, wykrzykujące, że kolega „tylko żartuje”. I rzeczywiście – cała sprawa okazała się… głupim dowcipem.

Jednak do śmiechu dzwoniącemu nie było, kiedy do drzwi mieszkania zapukali policjanci z Łabęd, którzy szybko namierzyli „żartownisia”. Stróże prawa zaproponowali mu mandat w wysokości 500 złotych. 56-letni mieszkaniec dzielnicy przyjął blankiet i teraz zapłaci za swój wybryk.

Policja przypomina, że tego typu niemądre zachowania – blokowanie numerów alarmowych – stanowią wykroczenie.

Zgodnie z art. 66 pkt 2 Kodeksu wykroczeń, kto umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022