Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Kohut w Radiu 90: Wyborcy mają dość sporu PO- PiS, dlatego się udało!

Facebook Twitter

To już pewne Łukasz Kohut z Wiosny oficjalnie posłem Parlamentu Europejskiego. Tuż po ogłoszeniu wyników przez Państwową Komisję Wyborczą, rozmawialiśmy ze świeżo upieczonym europosłem.

www.facebook.com/KohutLukaszMarcin

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Czuję wzruszenie, czuję, że przez te wiele lat kiedy działałem na rzecz Śląska i całego regionu oddolnie, bo kompletnie działałem jako działacz społeczny, warto było. Bardzo serdecznie dziękuje za te 48 tys. głosów to jest ogromny wynik to jest 6. wynik w całym województwie śląskim więc jestem naprawdę bardzo wzruszony i cieszę się, że będę reprezentował województwo śląskie w Parlamencie Europejskim.

Radio 90: Dlaczego to wyszło?

To wyszło dlatego, że jest bardzo wielu wyborców, którzy mają już dość tego oporu politycznego PO i PiS-u. W czasie kampanii spotykałem się z mieszkańcami całego województwa to wychodziło to, że ludzie potrzebują nowej, progresywnej partii.


Łukasz Kohut jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Studiował też w Finlandii, później wyjechał do pracy Norwegii i Czechach. W 2015 roku bez powodzenia startował do Sejmu, teraz był jedynką Wiosny na Śląsku. Kohut jest członkiem Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich i stowarzyszenia Śląskie Perły. W wyborach do Parlamentu Europejskiego 48 783 głosy. Ma 37 lat.

Zobacz:

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Są już oficjalne wyniki!

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Co mówi Kohut, Piecha i Olbrycht?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj