Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kolarski świat w Rybniku. Spotkanie z triumfatorami Wyścigu dookoła Polski [FOTO]

Facebook Twitter

Dwa dni trwało święto kolarstwa w Rybniku. Były zmagania zawodników, ale nie zabrakło atrakcji dla kibiców. W ostatni weekend wakacji rozegrano Tour de Rybnik. Pierwszy dzień to rywalizacja na trasie wiodącej przez miejscowości powiatu rybnickiego, niedziela była dniem technicznym.

Szybka i wymagająca wiodła po mieście. Ostatnim akcentem dwudniowego wydarzenia była Gala Kolarska. Tu miłośnicy tej dziedziny sportu mogli spotkać się z triumfatorami Tour de Pologne oraz medalistami Igrzysk Olimpijskich. – Tu są ci z czasów najlepszego kolarstwa – podkreślał organizator wydarzenia, zwycięzca Wyścigu dookoła Polski w 1966 roku – Józef Gawliczek.

– Potrzeba wdrożyć specjalny cykl szkoleń dla najmłodszych. Muszą pojawić się sponsorzy, nie można zapominać też o trenerach, którzy muszą z tymi najmłodszymi jeździć po ogólnopolskich zawodach – podkreśla w rozmowie z naszą redakcją Gawliczek.


– Ten wyścig jest specyficzny, wymaga wiele pracy, trzeba być mocnym – mówi Tadeusz Mytnik – zwycięzca z 1975 roku.

Trudno porównywać dzisiejsze ściganie z tym sprzed kilku dekad – mówi w rozmowie z Radiem 90 Jan Stachura, triumfator z 1970 roku.

Jak dopowiada pan Jan – Niestety, kolarstwo to sport gdzie jest wiele kontuzji. Ja sam miałem kilka poważnych. Jedna z nich wyeliminowała mnie z uprawiania tego sportu.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kolarzy Śląskich. Na stronie Radia 90 znajdziecie zdjęcia z Gali Kolarstwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj