Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolarze górscy rywalizowali w Rybniku. Startowało 240 zawodników [FOTO]

Facebook Twitter

Kolarze górscy rywalizowali wczoraj (22.08) na torze w Parku Wiśniowiec w Rybniku. Odbyły się tam zawody JBG-2 Wiśniowiec MTB Race. Impreza przyciągnęła na start wielu miłośników ścigania na górskich trasach z całego kraju, a rywalizowano od najmłodszych do najstarszych, od amatorów po profesjonalistów.

Fot. Grupa Kolarska "Viktoria" Rybnik

Wśród tych ostatnich klasie Elita kobiet zwyciężyła Julia Zięba z ILKK Luks Sławno a wśród mężczyzn Karol Ostaszewski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego:

Karol Ostaszewski: To był bardzo ciekawy wyścig, od samego początku jechaliśmy w bardzo dużej grupie, potem oderwałem się z Kubą Zamroźniakiem, który był na drugim miejscu i na wjeździe na ostatnią rundę pojawiła się okazja zaatakowania, trochę większego przyśpieszenia, ja wtedy zaatakowałem, zaryzykowałem i stopniowo powiększałem swoją przewagę z 3 do 5,10 sekund i tak wygrałem. Trasa bardzo fajna, myślę, że to super inwestycja tutaj w Rybniku. Bardzo mi się podobała, dużo technicznych przeszkód i na zjazdach i na podjazdach. Bardzo przyjemna do trenowania, do ścigania myślę, że również. Super organizacja, sporo kibiców, wszystko odbywało się zgodnie z harmonogramem czasowym, więc bardzo fajnie. Myślę, że tu się jeszcze pojawię w przyszłym roku, jeżeli będzie taka możliwość

Także inni uczestnicy zawodów byli zadowoleni, chwalili organizację imprezy:

W zawodach wzięło udział ponad 240 miłośników kolarstwa górskiego. Dodajmy, że głównym ich organizatorem było Stowarzyszenie Sportowe Grupa Kolarska „Viktoria” Rybnik.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj