Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kolędowanie w Kuźni Raciborskiej w Trzech Króli

Facebook Twitter

W piątek (6.01.) o godzinie 15:30 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny zaplanowano kolejną edycję czesko-polskich koncertów muzyki sakralnej. Podczas koncertu wystąpią młodzi artyści Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Chór Parafialny oraz Chór z miasta Odry.

Celem wspólnego kolędowania jest podtrzymanie tradycji oraz zaprezentowanie społeczności lokalnej czeskiej i polskiej pieśni chóralnej. Koncert będzie pierwszym wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Śląska kultura po obu stronach granicy”. Łącznie, zarówno w Polsce jak i w Czechach, w tym roku zaplanowano cztery wydarzenia kulturalne.

Projekt skupia się na współpracy między partnerskimi miastami Odry i Kuźni Raciborskiej. Współpraca obejmuje realizację wydarzeń kulturalnych i społecznych, co przyczyni się do wzbogacenia życia po obu stronach granicy, wesprze komunikację między obiema regionami i przyczyni się do zmniejszenia barier społecznych i kulturowych różnic obu narodowości. Wspólne spotkania będą związane z ludowymi zwyczajami, kulturą i tradycją.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2020