Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolędowy most połączył znów Boguszowice

Facebook Twitter

Kolędowy most w Rybniku-Boguszowicach. W piątkowy wieczór (17.12.) odbyło się wyjątkowe wydarzenie na granicy dwóch rybnickich dzielnic. Po rocznej przerwie mieszkańcy Boguszowic Starych i Boguszowic-Osiedla znów spotkali się na wspólnym kolędowaniu.

Jedni i drudzy wyruszyli w procesji z lampionami w spod kościołów w dzielnicach w towarzystwie orkiestry dętej KWK Jankowice. Na terenie obok mostu łączącego dwie dzielnicy czekał na nich barszcz, krokiety, gorąca herbata, ogniska, ale przede wszystkim wspólne kolędowanie:

Dorota Zygmunt z Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach, z którą rozmawiał Arkadiusz Żabka, przyznała że do końca nie było wiadomo, czy uda się w tym roku zorganizować kolędowy most:

Radio 90: W tamtym roku się nie udało, ale w tym już tak.

Dorota Zygmunt: Bardzo się cieszymy, sytuacja wiadomo, jaka jest. Do końca nie byliśmy pewni czy uda się zorganizować „Kolędowy most”, udało się i jesteśmy bardzo z tego zadowoleni.

Radio 90: To takie symboliczne miejsce dla was.

Dorota Zygmunt: Zgadza się, kładka jest takim miejscem łączącym obie dzielnice, przecięte przez tę linię kolejową i rzeczywiście tu co roku odbywa się takie pojednanie sąsiedzkie, mnóstwo sympatii, ciepłych słów.

W tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu wzięli udział uczniowie boguszowickich szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, domu kultury, na finał zaśpiewała kolędy Joanna Spandel i Cezary Biesiadecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj