Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie: Pociągi wracają na trasę Bogumin – Chałupki

Facebook Twitter

"Od 11 czerwca do 9 grudnia 2023 r. planujemy uruchomić trzy pary połączeń kolejowych, w relacji Bogumin – Chałupki – Bogumin" – informują Koleje Śląskie. Pociągi powrócą na tę trasę po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

koleje śląskie
fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Koleje Śląskie zapowiadają kursy do Czech

Jak informuje nasza redakcję Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowa Kolei Śląskich, pierwsze pociągi na tym odcinku rozpoczną kursować w niedzielę 11 czerwca. Data związana jest z korektą rozkładu jazdy pociągów.

Przywracamy zawieszone w marcu połączenia kolejowe do Bogumina, dające dostęp do głównych połączeń czeskiej sieci kolejowej

– mówi Węgrzynowicz.

Aldona Węgrzynowicz: Ze względu na czeskie przepisy, śląski przewoźnik zapłaci w tym roku za przejazd z Bogumina czeskich pociągów. Od 11 czerwca do 9 grudnia Koleje Śląskie uruchomią trzy pary połączeń kolejowych w relacji do gmin Bogumin – Chałupki – Bogumin. Takie rozwiązanie stało się możliwe dzięki kooperacji z naszymi południowymi sąsiadami. Koszt uruchomienia połączeń w tym terminie ma wynosić około 300 tysięcy złotych. Z kolei od 10 grudnia Koleje Śląskie planują uruchomić 5 par połączeń dziennie w relacji Katowice – Bogumin – Katowice. I w tym przypadku będziemy poruszać się własnym taborem, czyli produkowanym przez PES- ę pociągiem ELF 2, który przejdzie do tego czasu badania na dopuszczenie do ruchu w Republice Czeskiej. Zgodnie z aktualnymi przepisami.

Bogumin to stacja węzłowa, zaczynają tutaj kursy pociągi dalekobieżne różnych przewoźników. To stacja, którą wybiera wiele osób, by dostać się do Pragi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj