Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie: Więcej pociągów w Beskidy

Facebook Twitter

W Beskidy z przewodnikiem a na miejsce docelowe pociągiem. Koleje Śląskie kolejny raz organizują akcję wycieczkową. Wybierz miejsce, kup bilet i zwiedzaj region z profesjonalnym oprowadzaniem.

koleje śląskie
fot. kolejeslaskie.com

Koleje Śląskie: W Beskidy pociągiem

W ramach tej akcji, pasażerowie Kolei Śląskich, po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie internetowej przewoźnika – będą mogli wziąć udział w wycieczkach i skorzystać z oprowadzenia przez licencjonowanego przewodnika.

Aldona Węgrzynowicz: Wycieczki przeznaczone są dla uczestników posiadających ważne bilety na przejazd pociągami Kolei Śląskich w dniu organizowanej wycieczki do stacji rozpoczynającej wydarzenie. Pierwsza wycieczka rusza już w najbliższą sobotę 27 maja i wówczas spotykamy się w Goleszowie. 24 czerwca z kolei miejscem zbiórki jest Wisła. 15 lipca będziemy zwiedzać Ustroń-Zdrój, Równicę. Dotrzemy również do Ustronia Polany.

Mówiła Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowa Kolei Śląskich. Akcja jest organizowana raz w miesiącu, a kolejne miejscowości gdzie dotrze pociąg z turystami to m.in. Wisła, Ustroń czy Cieszyn.

Koleje Śląskie przypominają też, że od początku maja w weekendy uruchamiane są dodatkowe kursy z Katowic do Wisły. Jest to jednak uzależnione od prognozy pogody.

Aldona Węgrzynowicz: W ten pierwszy weekend kursowania połączeń, czyli w terminie 6-7 maja średnia frekwencja wynosiła około 50% miejsc siedzących. Ale już w kolejny weekend, czyli 13-14 maja, frekwencja była na poziomie około stu procent. Także widzimy, że rzeczywiście zainteresowanie rośnie, jeśli dopisze pogoda. Jeśli te prognozy pogody będą korzystne, to oczywiście będziemy uruchamiać kolejne kursy.

Dodatkowe kursy zapowiedziano także jutro (27.05) w sobotę. Pociąg z Katowic wyjedzie o godzinie 10.25.

źródło kolejeslaskie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024