Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie wprowadziły korektę rozkładu jazdy. Sprawdź godzinę swojego pociągu

Facebook Twitter

W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi Zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wprowadza drugą korektę nowego rozkładu jazdy 2022/23 obowiązującą w okresie od 12 marca do 10 czerwca 2023 roku. Korekta dotyczy połączeń realizowanych przez Koleje Śląskie.

połączenie kolejowe Rybnik-Gliwice Koleje Śląskie

Koleje Śląskie – sprawdź czy zmieniło się Twoje połączenie

Wiosenna korekta rozkładu jazdy w 2023 roku zakłada nieznaczne zmiany na mapie inwestycji realizowanych na liniach kolejowych obsługiwanych przez Koleje Śląskie. W dalszym ciągu będą prowadzone prace na linii kolejowej do Tarnowskich Gór oraz w stacji Oświęcim. W maju 2023 r. jest planowane zakończenie najbardziej uciążliwego etapu przebudowy stacji Czechowice-Dziedzice, co pozwoli na znaczne skrócenie czasu jazdy i przywrócenie liczby połączeń sprzed utrudnień.

Na podstawie przesłanych wniosków pasażerów wprowadziliśmy modyfikacje w siatce postojów pociągów przyspieszonych, a także dokonaliśmy przebudowy oferty w relacji Gliwice – Bytom.

– mówi Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały tzw. okres zamknięciowy.

– dodaje Zaremba.

Koleje Śląskie – zmiany na poszczególnych liniach:

S1 – GLIWICE – KATOWICE – ZAWIERCIE – CZHĘSTOCHOWA 

W ramach marcowej korekty rozkładu jazdy zostaną wyróżnione dwa okresy, w których ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo na wybranych odcinkach, a tym samym rozkład jazdy niektórych pociągów będzie wariantowany. Od 11 kwietnia do 6 maja 2023 r. potrwają prace związane z przebudową układu drogowego i infrastruktury pasażerskiej wymagające wprowadzenia jednotorowej organizacji ruchu na odcinku Dąbrowa Górnicza – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Od 7 maja do 10 czerwca 2023 r. ograniczenia przepustowości będą wprowadzone na odcinku Chorzów Batory – Ruda Chebzie.

Na podstawie wniosków podróżnych wprowadziliśmy dodatkowy postój pociągu 40107 na przystanku Żarki-letnisko.

– uzupełnia Zaremba.

S18 BYTOM – GLIWICE

We współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią zmodyfikowaliśmy założenia do rozkładu jazdy. Pociągi będą kursować w bardziej równomiernych odstępach. Oferta rozkładu jazdy została dostosowana do pasażerów pracujących lub uczących się w rejonie śródmieścia Gliwic i Bytomia. W dni wolne godziny kursowania pociągów będą umożliwiały jeszcze lepsze przesiadki na pociągi dalekobieżne. Pociągi będą odjeżdżać z Bytomia z peronu tymczasowego. Wejście na peron będzie możliwe z dwóch stron – od ulicy Zabrzańskiej oraz od dworca autobusowego.

Zostanie zamknięty tunel pod halą peronową, przejście pomiędzy obiema stronami miasta będzie możliwe poprzez tymczasowe przejście w poziomie szyn.

– wyjaśnia M. Zaremba.

koleje śląskie

fot. Koleje Śląskie

S31 OŚWIĘCIM – MYSŁOWICE – KATOWICE

Podobnie jak w ostatnich miesiącach, będzie kontynuowana modernizacja stacji Oświęcim wymagająca tymczasowych przerw w ruchu pociągów i wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej. Utrudnienia będą obowiązywać w dni wolne, z wyjątkiem okresów świątecznych, a także w dni robocze od 8 do 19 maja 2023 r. Utrudnienia będą obowiązywały w godzinach 9:00-17:00.

S4 TYCHY LODOWISKO – TYCHY – KATOWICE
S41 TYCHY LODOWISKO – KATOWICE – ZAWIERCIE – CZĘSTOCHOWA

Rozkład jazdy wybranych pociągów kursujących na odcinku Katowice – Tychy Lodowisko będzie wariantowany w okresie prowadzenia prac w rejonie Dąbrowy Górniczej i Czechowic-Dziedzic.

S5 KATOWICE – PSZCZYNA – CZECHOWICE-DZIEDZICE – BIELSKO-BIAŁA – ŻYWIEC – ZWARDOŃ
S51 KATOWICE – ŻYWIEC – NWY TARG – ZAKOPANE

Od 15 maja 2023 r. zostanie udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, ok. 20-minutowe skrócenie czasu podróży. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice – Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17:00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń. Również od 15 maja 2023 r. wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne.

W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany. Pociąg „Sprinter Ornak” nie będzie kursować w trakcie obowiązywania wiosennej korekty rozkładu jazdy.

– precyzuje Zaremba.

koleje slaskie

Dworzec kolejowy w Cieszynie. Tutaj też kursują Koleje Śląskie

S5 KATOWICE – PSZCZYNA – CZECHOWICE-DZIEDZICE – BIELSKO-BIAŁĄ – ŻYWIEC – ZWARDOŃ
S6 KATOWICE – SKOCZÓW – USTROŃ ZDRÓJ – WISŁA USDROWISKO – WISŁA GŁĘBCE
S61 CZECHOWICE-DZIEDZICE – CHYBIE – ZEBRZYDOWICE – CIESZYN

W wybrane dni robocze w godzinach wieczornych i nocnych w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice-Dziedzice będą realizowane przerwy w ruchu pociągów wymagające zorganizowania zastępczej komunikacji autobusowej. Największy zakres ograniczeń został zaplanowany na termin 14 – 16 marca 2023 r., kiedy ruch zostanie wstrzymany od godz. 20:00, a utrudnienia obejmą pociągi relacji S5 na odcinku Pszczyna – Bielsko-Biała Główna i S61 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Chybie. Dodatkowo w dniach 15 – 16 marca 2023 r. autobusami zostanie zastąpiona ostatnia para pociągów do i z Wisły.

Za każdy z odwołanych pociągów zostaną uruchomione dwa rodzaje autobusów – ekspresowych oraz pośrednich.

– tłumaczy rzecznik Kolei Śląskich.

S7 KATOWICE – ORZESZE JAŚKOWICE – RYBNIK – RYDUŁTOWY – RACIBÓRZ
S71 KATOWICE – ORZESZE JAŚKOWICE – RYBNIK – WODZISŁAW ŚLĄSKI – CHAŁUPKI

Remont kładki w stacji Leszczyny będzie wymagać ograniczenia mijania się pociągów, a tym samym zmiany rozkładu jazdy niektórych pociągów. W soboty 20 i 27 maja 2023 r. ostatni pociąg do Raciborza będzie realizowany autobusem komunikacji zastępczej, kursującym na odcinku Nędza – Racibórz.

S72 RYBNIK – ŻORY – PSZCZYNA
S75 RYBNIK – CHYBIE – BIELSKO-BIAŁA – ŻYWIEC 

W celu uzupełnienia oferty w dni wolne na odcinku Rybnik – Pszczyna pociąg Sprinter Salmopol zostanie skierowany na trasę przez Pszczynę. Tym samym od 15 maja 2023 r. relacja S75 zostanie wygaszona.

koleje śląskie

Koleje Śląskie wprowadziły korektę rozkładu jazdy

S8 KATOWICE – TARNOWSKIE GÓRY – LUBLINIEC

Organizacja ruchu komunikacji zastępczej na modernizowanym odcinku Katowice – Tarnowskie Góry pozostanie bez większych zmian. W celu poprawy punktualności dokonaliśmy rewizji czasu przejazdu wszystkich autobusów, co wymagało przesunięć rozkładu jazdy.

Do każdego pociągu zostaną uruchomione dwie linie komunikacji zastępczej – ekspresowa (S8) zapewniająca bezpośredni przejazd pomiędzy Katowicami a Tarnowskimi Górami oraz zwykła (S80) obsługująca rejony wszystkich dotychczasowych przystanków kolejowych z wyjątkiem Chorzowa Batorego oraz Katowic Załęża. Ponadto we współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego zapewnimy wzajemne honorowanie biletów okresowych w autobusach Kolei Śląskich linii ekspresowej S8, linii zwykłej S80 oraz na liniach M3 i T-20 organizowanych przez ZTM.

– kończy rzecznik KŚ. Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY dostępnym na www.kolejeslaskie.pl Infolinia o kursowaniu pociągów Kolei Śląskich (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu) jest dostępna pod nrem tel.: + 48 32 428 88 88.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj