Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koleje Śląskie: Za bilet zapłacisz kartą lub BLIK-iem

Facebook Twitter

Drużyny konduktorskie spółki Koleje Śląskie zostały wyposażone w terminale płatnicze. Zacznie działać zapowiadana od pewnego czasu możliwość płacenia za bilety kartą.

fot. kolejeslaskie.com

Kupując bilet u konduktora w Kolejach Śląskich teraz za bilety będzie można płacić wirtualnie. Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w blisko 300 terminali płatniczych.

Co najważniejsze, płacić będzie można nie tylko kartą. Będzie również możliwość opłacenia kwoty biletu za pomocą transakcji BLIK. Wystarczy tylko podać specjalnie wygenerowany 6-cyfrowy kod konduktorowi, a później potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku.

W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich.

Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM.

Co najważniejsze, za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie będzie tak zwanej kwoty minimalnej, od której dopiero można płacić kartą. Każda kwota będzie akceptowana.

Koleje Śląskie to nowoczesny przewoźnik, któremu zależy na komforcie pasażerów. Nowe terminale to kolejny krok w rozwoju spółki. Trzeba przyznać, że śląski przewoźnik cały czas monitoruje i wprowadza innowacyjne rozwiązania również w kwestii bezpieczeństwa. Szczególnie w trudnym czasie z jakim mamy do czynienia w dobie koronawirusa, wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań, które podróżowanie czynią jeszcze bezpieczniejszym. Pociągi są czyszczone specjalnymi urządzeniami wytwarzającymi suchą parę o bardzo wysokiej temperaturze, a na newralgiczne elementy w składzie położona jest specjalna tytanowa powłoka. By ograniczyć do minimum możliwość dotykania przez wiele osób tych samych przedmiotów, drzwi w pociągach otwierają się automatycznie. Nie ma potrzeby naciskania specjalnych przycisków

– wskazuje Aleksander Drzewiecki Prezes Zarządu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj