Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejki przed lokalami wyborczymi także w naszym regionie [WIDEO]

Facebook Twitter

O godzinie 7.00 zaczęły działać obwodowe komisje wyborcze i rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Lokale będą czynne do 21.00. Także w naszym regionie głosowanie odbywa się w reżimie sanitarnym.

Kolejka do wyborów 28 czerwca w lokalu wyborczym przy ulicy Sportowej w Rybniku.

O zasadach głosowania w reżimie sanitarnym przypominała na konferencji prasowej Państwowa KomisjaWyborcza, odnosząc się do kolejek:

W lokalu wyborczym w tym samym czasie może przebywać nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe jego ogólnodostępnej powierzchni z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych i międzynarodowych i gospodarza lokalu. Niedopuszczalne jest ustalanie przez obwodowe komisje wyborcze dalej idących ograniczeń, na przykład wpuszczanie do lokalu wyborczego po jednym wyborcy lub w takiej liczbie, że do niektórych stanowisk członków komisji wydających karty nie podchodzi żaden wyborca mimo dużej kolejki oczekujących na zewnątrz. Mam nadzieję, że w ciągu dnia te kolejki będą mniejsze.

– mówił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

Państwowa Komisja Wyborcza spodziewa się wysokiej frekwencji w dzisiejszych (28.06.) wyborach. Pierwsze dane mają zostać podane o 13.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024