Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejki przed Tauronem. „Termin 30 listopada dotyczy tylko firm i instytucji” – podkreśla dostawca energii

Facebook Twitter

Kolejki przed punktami obsługi klienta firmy energetycznej Tauron. Wszystko przez zapowiadane tarcze i mrożenie cen prądu. W wielu miejscowościach regionu sporo osób stoi do okienek informacyjnych firmy dostarczającej energię.

Spore zamieszanie z datami i tym, komu przysługuje możliwość zamrożenia cen prądu. To wszystko przekłada się na duży ruch w punktach obsługi klienta. Jak przypomina w rozmowie z radiem 90 Daniel Iwan rzecznik prasowy Tauron Sprzedaż –

do 30 listopada małe i średnie firmy oraz instytucje wskazane w ustawie mają czas na złożenie oświadczeń dotyczących maksymalnej ceny prądu w ramach Tarczy Solidarnościowej.

Prywatni właściciele domów mają czas na złożenie deklaracji do końca czerwca przyszłego roku.

Daniel Iwan: Oświadczenie można najłatwiej przesłać do nas drogą elektroniczną lub listownie. Liczy się dzień nadania listu. Uruchomiliśmy też również specjalną stronę internetową ze wzorem oświadczenia, instrukcją wypełniania oświadczenia oraz listą odbiorców uprawnionych do skorzystania z maksymalnej ceny prądu wprowadzonej w ramach tarczy solidarnościowej. Odbiorcy uprawnieni muszą złożyć oświadczenie do 30 listopada, żeby skorzystać z ograniczenia cen już od 1 grudnia br. Dokumenty powinny złożyć małe i średnie firmy, jednostki samorządu terytorialnego, a także podmioty wrażliwe wskazane w ustawie. Warto podkreślić, że gospodarstwa domowe są objęte automatycznie mechanizmem ograniczania cen i nie dotyczy ich termin 30 listopada.

Żeby skorzystać z ograniczenia cen już od 1 grudnia, oświadczenia trzeba złożyć do 30 listopada, jednak jeśli jednak firmy złożą je w późniejszym terminie, z niższych cen skorzystają, ale dopiero od kolejnych miesięcy.

TAURON uruchomił specjalną stronę internetową, wszelkie informacje znajdziecie pod tym linkiem  tauron.pl/ceny

Oświadczenia elektroniczne należy podpisać kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – certyfikat z e-Dowodu, a następnie wysłać na adres ceny@tauron.pl. Formularz wydrukowany, należy podpisać własnoręcznie i wysłać pocztą tradycyjną na adres: TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. ul. Lwowska 23, 40-389 Katowice. Klienci mogą uzyskać informacje również na infolinii Grupy TAURON – 32 606 0 606.

Jak informuje rzecznik –

W rozliczeniach z odbiorcami użyteczności publicznej i firmami będzie stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za MWh w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 r.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj