Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna akcja GOPR na Babiej Górze

Facebook Twitter

W sobotę (30.01.) o godzinie 14.30 ratownicy dyżurujący na Markowych Szczawinach zostali powiadomieni o 8 osobach, które utknęły w partiach szczytowych Babiej Góry. W trudnych warunkach atmosferycznych- przy mrozie, silnym wietrze, przy opadach śniegu- te osoby straciły orientację w terenie.

fot. M. Juraszek, M. Hudyka/www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Ratownicy dyżurni wyruszyli z Markowych Szczawin, niedługo po nich ratownicy Sekcji Babiogórskiej z Polany Krowiarki (Przełęcz Lipnicka). Grupę turystów, dobrze zabezpieczonych termicznie i w dobrej kondycji, odnaleźli ratownicy idący od Polany Krowiarki w rejonie Gówniaka.

-czytamy w relacji goprowców, turystów sprowadzono w asyście ratowników.

fot. M. Juraszek, M. Hudyka/www.facebook.com/grupabeskidzkagopr

W tym samym czasie do GOPR Beskidy za pomocą aplikacji „Ratunek” dotarło kolejne zgłoszenie od mężczyzny, który pobłądził w rejonie szczytu i znalazł się na południowych stokach Królowej Niepogód. W jego kierunku udało się 9 ratowników biorących udział we wcześniejszej wyprawie.

Mężczyzna zostaje szybko odnaleziony, niestety ewakuacja z miejsca, w którym się znajdował wymagała torowania w śniegu po pas. Mężczyzna został sprowadzony do Lipnicy Wielkiej Stańcowa. Całość działań zakończyła się o godzinie 19.30 dotarciem na miejsce zbiórki na Polanie Krowiarki.

W wyprawach brało udział 15 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR, którym wsparcia udzielili również Ratownicy Grupa Podhalańska GOPR.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj