Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna akcja znakowania rowerów w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

 Jutro (12.09.) będzie można oznaczyć jednoślad syntetycznym DNA. Strażnicy miejscy będą znakować także inne cenne pojazdy jak wózki dziecięce czy wózki inwalidzkie. Akcja odbędzie się na parkingu przy wejściu do Urzędu Miasta, od strony komendy Straży Miejskiej, między 10.00 a 12.00.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

– Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników– informują strażnicy miejscy.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Czas oznakować swój rower. Zachęcają do tego w Jastrzębiu-Zdroju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022