Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna burza w regionie, kolejne wezwania o pomoc do strażaków [WIDEO]

Facebook Twitter

Nad regionem przechodzi burza, a po wczorajszych (12.05.) podtopieniach wodzisławscy strażacy wciąż odbierają wezwania o pomoc. Między innymi woda wdarła się na nowy plac zabaw w Syryni przy ulicy 3 Maja. W Gorzycach wciąż liczą starty po wczorajszych (12.05.) ulewach.

Z miejsca gdzie wcześniej był staw w centrum miejscowości trzeba było wypompować wodę i oczyścić teren z błota. Pomoc potrzebna była w Olzie, gdzie w kilku budynkach zalane zostały piwnice, podobnie było w Rogowie. Tam także na jeden z domów przewróciło się drzewo. W Gorzycach natomiast trzeba było odetkać zablokowany przepust przy ulicy Kolejowej.

Poniżej film z dzisiejszej (13.05.) burzy w Pszowie

Jak informuje Urząd Gminy w Gorzycach wczoraj (12.05.) odnotowano ok. 100 interwencji związanych z zalaniem posesji, powstawania zatorów na ciekach wodnych, czy innych zniszczeń infrastruktury. Ruszyły oględziny najbardziej dotkniętych terenów, przy udziale strażaków OSP i pracowników Urzędu Gminy usuwane są najpilniejsze skutki nawałnicy.

Samorządowcy zdając sobie sprawę z rozmiarów szkód zwracają się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie szkód, które nastąpiły na mieniu gminnym (drogi gminne, drogi wewnętrzne, rowy, przepusty itp.) do Urzędu na adres e-mail: wojt@gorzyce.pl. Bardzo pomocna będzie dokumentacja zdjęciowa i krótki opis miejsca i rozmiaru uszkodzeń.

W sprawach dotyczących skutków nawałnicy można kontaktować się z pracownikami tut. Urzędu Gminy pod nr tel. 32 4513-056 w. 53.

W przypadku wystąpienia znacznych szkód w mieniu prywatnym można kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gorzycach – tel. 32 4511-671.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj