Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna duża plantacja marihuany odkryta przez policjantów w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

To już kolejna duża plantacja konopi indyjskich odkryta przez policjantów na terenie powiatu wodzisławskiego. Nie tak dawno informowaliśmy was o nielegalnej hodowli w Syryni. Teraz śledczy informują o przestępczym procederze, do jakiego miało dochodzić w Zawadzie.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Na plantację mundurowi trafili przez przypadek, przy okazji interwencji w zupełnie innej sprawie…

Patryk Błasik: Zwrócili uwagę na budynek gospodarczy na terenie posesji na której wykonywali czynności, uwagę ich przykuły zaklejone folią i taśmami okna, gdy zbliżali się do budynku wyczuli charakterystyczną woń konopi indyjskich, gdy próbowali wejść do tego budynku ze środka wybiegło 3 mężczyzn, którzy po pościgu zostali ujęci przez policjantów. Jak się okazało, w środku była nielegalna plantacja konopi indyjskich, do sprawy zatrzymano 6 osób. W toku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli 2700 krzaków konopi oraz sprzęt służący do ich wytwarzania.

-Relacjonuje Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji.

Zatrzymani mężczyźni to obywatele Wietnamu, Polski i obywatel Czech. Najmłodszy ma 35 lat, najstarszy – 65. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Na razie usłyszeli zarzuty uprawy konopi, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności, ale sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że tych zarzutów będzie więcej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj