Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna ofiara komputerowych oszustów

Facebook Twitter

Chwila nieuwagi i żorzanka straciła kilka tysięcy złotych. 35-latka w trakcie internetowej sprzedaży kurtki nieopatrznie kliknęła w ikonkę, gdzie ukryty był link do banku. Tym samym dała szansę oszustom na przeprowadzenie kilku transakcji przez jej konto. Policja przestrzega, by uważać na podobne sytuacje i logować się na swoje konto tylko przez stronę główną banku.

fot. pixabay.com

35-letnia kobieta podczas korzystania z popularnego portalu aukcyjnego padła ofiarą oszustów. Po wystawieniu kurtki dziecięcej na sprzedaż zgłosiła się do niej kobieta z chęcią kupna. Jednakże, pojawił się problem z formą zapłaty, a pokrzywdzona dostała od nabywczyni kurtki SMS-a z ikonką, która przekierowała bezpośrednio na stronę rzekomego banku kobiety i tam też po wpisaniu numeru konta bankowego miał pojawić się czek z zapłatą.

Parę dni później pokrzywdzona dostała wiadomość z banku o możliwości zaistnienia podejrzanej transakcji. Bank poinformował pokrzywdzoną, że wraz z przekierowaniem na stronę banku za pomocą smsa oraz wpisaniem numeru konta dała dostęp do swych pieniędzy oszustom. Jak później się okazało, z jej konta za pomocą aplikacji bankowej BLIK w siedzibie banku w Pszczynie wypłacono 3000 złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022