Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna pomoc dla uchodźców

Facebook Twitter

Nowy rodzaj pomocy dla uchodźców, którzy schronienie znaleźli w województwie śląskim. W Katowicach powstało Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców.

fot. zory.pl

Placówka zapewnia kompleksowe wsparcie dla przymusowych migrantów z Ukrainy z polskim społeczeństwem. Przede wszystkim chodzi o naukę języka polskiego, wsparcie psychologiczne, i doradztwo zawodowe. To tu uzyskają pomoc w sprawach formalnych związanych z życiem w Polsce takie jak zapisanie dziecka do szkoły czy uzyskania świadczeń socjalnych. Osoby potrzebujące będą mogły również liczyć na paczki z żywnością czy artykułami higienicznymi. Katowicka placówka jest już piątym Centrum Integracyjnym dla Cudzoziemców otwartym przez fundację ADRA Polska.

Kompleksowe wsparcie w integracji oraz włączanie przymusowych migrantów z Ukrainy do polskiego społeczeństwa to obecnie jedno z naszych głównych wyzwań

podkreśla dr Piotr Nowacki Prezes Fundacji ADRA Polska

Katowicka placówka jest już piątym Centrum Integracyjnym dla Cudzoziemców otwartym przez fundację ADRA Polska.

22 stycznia w niedzielę w Centrum odbędzie się bezpłatny warsztat psychologiczny pt. „Droga do nowej siebie”, w godz. od 9.00 do 17.00. Wydarzenie jest skierowane do kobiet pragnących uwolnić się od ciężkiego emocjonalnego bagażu, chcących zrozumieć, przez jaki etap życia teraz przechodzą i jak mogą sobie pomóc w sposób praktyczny.

Dane kontaktowe do Centrum Integracyjnego dla Cudzoziemców w Katowicach:
ul. Fryderyka Chopina 1, lokal nr 2 (1 piętro), 40-093 Katowice
tel. 535 505 958, e-mail: katowice@adra.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj