Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Kolejna premiera Teatru Tańca ‚Memento’

Facebook Twitter

Teatr Tańca Memento zaprasza na kolejną premierę. Tym razem grupa wystawi spektakl pt. „Dialog”. Premierę zaplanowano na niedzielę (24.03.) o 17:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

fot. www.wodzislaw-slaski.pl

Spektakl taneczny w sposób metaforyczny, za pomocą ruchu, tańca i słowa będzie chciał przedstawić świat wewnętrzny człowieka i tym samym pokazać, jak wygląda droga do porozumienia oraz droga do serca drugiej osoby. Zaprezentuje go najstarszą Teatru Tańca Memento działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA.

– Czy tylko słowami wyrażamy siebie? Jak ciężko jest nam odsłonić duszę przed drugim człowiekiem? Co zrobić, by móc zaufać? Czy potrafimy jeszcze ze sobą rozmawiać? Te pytania skłoniły nas do stworzenia kolejnego przedstawienia, które w marcu pokażemy publiczności w WCK – mówi Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu.

Spektakl „Dialog” został przygotowany przez najstarszą Teatru Tańca Memento działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA. Przedstawienie wyreżyserowała Małgorzata Karwot. Za światło odpowiedzialni są Agnieszka Wizner i Radosław Bujok. W spektaklu wystąpią: Małgorzata Karwot, Bartłomiej Chwoła, Dominika Ryszka, Ewa Hynek, Mateusz Soboszek, Oliwia Pawlusińska, Patrycja Amborska, Paulina Kaźmierczak, Paulina Kotowska, Sabina Chojecka, Wiktoria Czaplak, Wiktoria Świtała, Zuzanna Włoczek, Weronika Pielorz, Karolina Leśniewska, Izabela Rosińska, Danuta Badura, Natalia Knesz, Kaja Materzok. Głosu w spektaklu użycza Patrycja Majdak. Autorem tekstów jest Małgorzata Karwot.

– To kolejna premiera naszej grupy Memento, podczas której młodzi aktorzy z pewnością zaskoczą wodzisławską widownię swoimi scenicznymi pomysłami i dojrzałością. Ich spektakle są zawsze pełne refleksji i wzruszeń, które zostają w widzach na długo – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. Zrzesza prawie 70 tancerzy od dzieci w wieku od 5 lat po dorosłych do 25 roku życia. Specjalizują się w różnych stylach tańca – od wszelkich odmian street dance, poprzez taniec współczesny, modern po lirycal jazz i jazz. Swoje choreografie łączą w taneczne spektakle. Memento ma na swoim koncie kilkanaście przedstawień, m.in. „Przebudzenie”, „Machina”, „Dziecko Lasu”, „Kontrasty”, „Oto człowiek”, „Wolni niewolni”, „Mały i Duży Książę” i inne. „Dialog” jest pierwszą premierą z trzech zapowiadanych w grudniu spektakli na rok 2019. Informację na temat wszystkich przedstawień Teatru Tańca Memento można znaleźć na stronie internetowej Wodzisławskiego Centrum Kultury www.wck.wodzislaw-slaski.pl oraz w mediach społecznościowych.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj