Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna przegrana Jastrzębskiego Węgla z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Facebook Twitter

W niedzielnym (3.04.) meczu w PlusLidzie jastrzębianie przegrali u siebie 0:3. Taki sam wynik był w pierwszym starciu w półfinale Ligi Mistrzów. "Mistrzowskiej drużynie nie przystoi taka gra, nie możemy tłumaczyć się kłopotami zdrowotnymi"- mówił po meczu Szymon Biniek z Jastrzębskiego Węgla.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

W niedzielę (3.04.) na parkiecie zabrakło aż pięciu podstawowych zawodników:

Szymon Biniek: Usprawiedliwiamy się kontuzjami, po to przychodzimy na treningi, żeby być gotowym właśnie na takie rzeczy jak dzisiaj. Szkoda, że trafiliśmy na ZAKSĘ, która jest w dobrej formie, wiadomo jakiej to jest klasy zespół. Daliśmy z siebie maxa, ale wystarczyło na tyle, ile było widać dzisiaj. Dwa, trzy dni, odpoczniemy, dobry trening i wydaje się, że gorzej niż w tych dwóch meczach nie będzie.

Po niedzielnym (3.04.) spotkaniu oba zespoły zagrają ze sobą jeszcze półfinałowy rewanż Ligi Mistrzów, w czwartek (7.04.) w kędzierzyńskiej Hali Azoty.

W czwartek czeka nas bardzo ważny mecz i mam nadzieję, że wszyscy wrócą do gry

– mówi trener Jastrzębskiego Węgla Andrea Gardini.

Od dłuższego czasu z gry wyłączeni są Dawid Dryja oraz Jurij Gladyr, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach

Z urazem i chorobą zmaga się również Trevor Clevenot. a Jakub Popiwczak i Łukasz Wiśniewski już od wtorku (29.03.) walczą z przeziębieniem. Do pełni sił po chorobie wrócił natomiast środkowy Bartosz Cedzyński. W związku z tą sytuacją do składu na wczorajsze (3.04.) spotkanie dołączeni zostali dwaj adepci Akademii Talentów: libero Maksymilian Granieczny oraz środkowy Jakub Styrnol.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 16:25, 15:25)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Tervaportti, Macyra, Cedzyński, Szymura, Szwed, Biniek (libero) oraz Fornal

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Rejno, Huber, Semeniuk, Śliwka, Shoji (libero) oraz Żaliński, Kluth, Jacznik, Kalembka, Banach (libero)

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj