Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne DPS-y w województwie śląskim z koronawirusem

Facebook Twitter

W kolejnych 2 domach pomocy społecznej wykryto zakażenia koronawirusem. A chodzi o placówki w Zbrosławicach oraz Częstochowie. Ale są też placówki, w których pensjonariusze dochodzą do zdrowia.

Fot. pixabay.com

W Gliwicach w DPS przy ul. Pszczyńskiej wyzdrowiało już 40 osób, zaś w placówce w Pielgrzymowicach, w której było zakażonych 34 pensjonariuszy i 10 pracowników, choruje już tylko jeden mieszkaniec. W piątek (13.11.) specjalne sanitarki odwiedziły placówki w Katowicach, Cieszynie, Bielsku- Białej, Wojkowicach, Międzybrodziu Bialskim, Chorzowie, Wiśniczach i Gliwicach, aby pobrać próbki od wszystkich mieszkańców i kadry.

W poniedziałek (16.11.) wymazobus będzie w DPS w Zabrzu, w którym ujawniono do tej pory jedno zakażenie.

Dotychczas domy pomocy społecznej w naszym województwie na walkę z Covid- 19 otrzymały 7,5 mln zł rządowej pomocy. W piątek (13.11.) poinformowano o kolejnych 4 mln zł. Mogą one zostać przeznaczone m.in. na zatrudnienie dodatkowej kadry do opieki nad pensjonariuszami, zakup sprzętu czy środków ochrony dla zabezpieczenia personelu. Środki te przydzielane są według liczby pensjonariuszy w danej gminie.

I tak np. DPS w Lublińcu, w którym przebywa ponad 270 mieszkańców, otrzyma blisko 130 tys., DPS w Częstochowie 89 tys., w Rybniku 77 tys. zł., w Gliwicach 50 tys. a w Knurowie 42 tys. zł.

Myślę, że pieniądze na pewno się przydadzą tym bardziej, że walka z wirusem wymaga dużego zaangażowania, także finansowego.

– podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024