Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne DPS-y z ogniskami koronawirusa

Facebook Twitter

 Jak informuje biuro prasowe wojewody śląskiego do zakażeń doszło w domach pomocy społecznej m.in. w Skoczowie i Cieszynie. W najbliższych dniach do placówek zostaną skierowane "wymazobusy", aby zbadać mieszkańców a także personel.

fot.UM Wodzisław

W ostatniej dobie w województwie odnotowano 4373 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, głównie w tzw. ogniskach rozproszonych. Niestety, w miniony weekend wykryto zachorowania w kolejnych domach pomocy społecznej. Obecnie na 106 zarejestrowanych podmiotów w 44 odnotowano zakażenia wśród mieszkańców. To placówki w Bielsku – Białej, Skoczowie, Zawierciu, Gliwicach, Mysłowicach, Chorzowie, Cieszynie i Częstochowie. W każdym z nich służby sanitarne ujawniły od jednej do kilku nawet zakażonych osób, dlatego w najbliższych dniach w domach tych pojawią się tzw. wymazobusy, aby pobrać próbki biologiczne od wszystkich, mieszkańców i personelu, do badań pod kątem obecności Covid- 19.

Dzisiaj (9.11.) też sanitarki przebadały kadrą i pensjonariuszy DPS w Knurowie, Katowicach oraz Jastrzębiu – Zdroju. Czekamy na wyniki laboratoryjne pobranych wymazów. Łącznie do tej pory choruje blisko 1000 mieszkańców domów pomocy społecznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj