Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne mandaty na lotnisku za złamanie kwarantanny

Facebook Twitter

To są informacje z weekendu od Straży Granicznej, trzykrotnie zdarzyło się, że na lotnisku do odprawy zgłaszały się osoby, na które sanepid nałożył obowiązek kwarantanny. Jak się tłumaczyły?

www.slaski.strazgraniczna.pl

9 stycznia do odprawy granicznej samolotu, lecącego do Dublina (Irlandia), stawiła się obywatelka Polski wraz ze swoim małoletnim synem. Funkcjonariusze Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili, że na kobietę i jej dziecko został nałożony przez sanepid obowiązek kwarantanny (od 01.01.2021 r. do 10.01.2021 roku). Kobieta tłumaczyła, że złamała kwarantannę, ponieważ chciała udać się do Irlandii, gdzie mieszka od kilku lat. Podróżną oraz jej syna przebadał lekarz znajdujący się w porcie lotniczym i nie stwierdził objawów choroby COVID-19. Polka została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

Z kolei 10 stycznia do odprawy granicznej na ten sam lot do Cork (Irlandia), stawili się: mężczyzna oraz kobieta z dwoma synami. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie te osoby sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Mężczyznę i kobietę ukarano mandatami.

W tym samym dniu do odprawy granicznej samolotu, lecącego do Antalii (Turcja), stawił się kolejny Polak. Jak się okazało, w dniu kontroli odbył jedynie trzy z dziesięciu dni kwarantanny, którą nałożył na niego sanepid. Ponadto okazał do kontroli granicznej paszport, który w bazach teleinformatycznych widniał jako utracony. Mężczyzna nie opuścił terytorium Polski i dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania Komendy Miejskie Policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj