Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne miliony dla Raciborza. Tym razem na rozbudowę żłobka

Facebook Twitter

Wniosek na kwotę blisko 3,5 mln złotych został pozytywnie rozpatrzony i miasto uzyskało dotację z funduszy europejskich. Środki te pozwolą na rozbudowę placówki dla najmłodszych przy ulicy Słonecznej.

zlobek
fot. raciborz.pl

Miliony na rozbudowę żłobka

Zaplanowano modernizację obiektu, która w przyszłości pozwoli na zorganizowanie ok. 70-80 nowych miejsc dla małych raciborzan. Dodatkowo zaplanowano montaż windy, co poprawi dostępność budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dokumentacja projektowa uwzględniać będzie instalację Odnawialnych Źródeł Energii, dzięki czemu żłobek na Słonecznej stanie się o wiele bardziej przyjazny środowisku i oszczędny.

Podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego, Senator RP Ewy Gawędy, Naczelnika Wydziału Edukacji UM Racibórz Krzysztofa Żychskiego oraz Dyrektor Zespołu Żłobków w Raciborzu Katarzyny Żelazko przedstawiono najważniejsze szczegóły dotyczące planowanej przyszłości miejskiego obiektu.

To, że dobrze wykorzystaliśmy pozyskane środki zewnętrzne na budowę nowego żłobka przy ulicy Bielskiej, także przełożyło się na to, że teraz nasz wniosek również uzyskał pozytywne opinie. Widać, że środki, które są kierowane do nas, są dobrze wykorzystane

– mówił podczas konferencji Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024