Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne nietrzeźwe osoby prowadziły pojazdy [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie ma dnia, żeby policja nie informowała o zatrzymanych kierowcach, którzy jechali pojazdami na "podwójnym gazie".

Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki świadkowi. Do zdarzenia doszło w sobotę (22.01.) po 14.00 w Jastrzębiu-Zdroju. Jadący za hondą podejrzewał po stylu jazdy, że siedzący za kółkiem kierowca może być nietrzeźwy. Mężczyzna powiadomił policję, patrol pojechał na ulicę Wodzisławską. Mundurowi zatrzymali hondę na ulicy Dworcowej. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,5 promila. 43-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Wielu kierujących pod wpływem alkoholu w czasie minionego weekendu zatrzymała także policja w Gliwicach. W samym mieście i powiecie takich kierowców było aż siedmiu! Zastanawiać może kompletny brak instynktu samozachowawczego u tych osób. W przypadku spowodowania wypadku, sprawca, z własnej kieszeni, pokrywa wszelkie koszty strat materialnych, zazwyczaj płaci kilku-, kilkunastotysięczne grzywny, traci prawo jazdy i może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Wśród zatrzymanych byli tym razem tylko mężczyźni: trzech 24-latków, 32-, 36-, 50- i 55-latek. Dwóch to obywatele Ukrainy. Rekordzista miał w organizmie 2,1 promila alkoholu. 32-latek kierujący bmw, prosto z ulicy, trafił do aresztu śledczego jako poszukiwany.

W przypadku jednego z kierujących, 50-letniego mężczyzny, policjantom pomógł monitoring miejski, a przede wszystkim inny, anonimowy, kierowca, zaniepokojony sposobem jazdy volkswagena.

W niedzielę, 23 stycznia około godziny 11.00, zastępca dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu jazdy pod wpływem alkoholu. Kierowca volkswagena miał jechać przez Sośnicę na DK88. Otrzymawszy zgłoszenie, dyżurujący funkcjonariusz pilnie skierował na miejsce dwa patrole wydziału ruchu drogowego. W tym samym czasie dyżurny V komisariatu zauważył wymienione auto na ekranie monitoringu miejskiego. Kierujący akcją zastępca dyżurnego w KMP sterował pościgiem, prowadzonym przez nieoznakowany radiowóz marki BMW oraz patrol w pojeździe oznakowanym.

Patrole na bieżąco otrzymywały informacje, gdzie w danej chwili znajduje się podejrzany volkswagen. Samochód został zatrzymany na DK 88, na wysokości centrum handlowego w Gliwicach. Kierujący, 50-letni mieszkaniec jednego ze śląskich miast, był kompletnie pijany – wydmuchał prawie 1,9 promila. Zatrzymano mu uprawnienia.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że to nie pierwszy raz tego człowieka. Miał już zatrzymane prawo jazdy w roku 2015. Jak widać, niektórzy nie uczą się na błędach… Teraz mężczyznę, oprócz sprawy karnej i wyroku, czekają kary grzywny.

Policja przypomina:

Jeżeli ktoś decyduje się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (a jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila), wówczas to przestępstwo, za które grozi: grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 do 2 tys. zł za stawkę dzienną, czyli maksymalna grzywna to nawet ponad 1 mln zł), ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, od 5 tys. do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022