Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne obawy samorządowców z regionu w sprawie nowej ordynacji wyborczej

Facebook Twitter

"Projekt nowej ordynacji wyborczej to zamach na demokrację" - grzmią rybniccy radni PO. Ich zdaniem zmiany szykowane przez rządzących to demontaż obecnego systemu wyborczego.

Benedykt Kołodziejczyk rybnicki radny, a zarazem sekretarz gminy Marklowice, zwraca uwagę, że zmiany w kodeksie wyborczym podyktowane są pokłosiem słynnych już słów Jarosława Kaczyńskiego o rzekomym sfałszowaniu wyborów samorządowych w 2014 roku:

Dziś na niespełna rok przed wyborami samorządowymi czekają nas spore zmiany. Nie idą one w dobrą stronę – uważa radny Łukasz Kłosek:

Obawy radnych budzą również nowe okręgi wyborcze. Teraz o ich ilości stanowią Rady Gmin, po zmianach mają to robić komisarze wyborczy wybierani przez Sejm. Stąd obawa że, będą one tworzone pod konkretne osoby -mówi radny Wojciech Kiljańczyk:

Radni rybnickiej platformy krytykują również pojawiające się pomysły o powrocie do wyboru prezydenta przez radnych oraz podniesienie progu wyborczego, który wykluczy lokalne ugrupowania, a będzie preferował partie polityczne.

O obawach samorządowców z regionu pisaliśmy także TUTAJ!

Kamery i przeźroczyste urny wyborcze to także nowości, jakie mają pojawić się już w przyszłorocznym głosowaniu. Te dwie ostatnie zmiany nie budzą już takiej krytyki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj