Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne obiekty do termomodernizacji w Wodzisławiu

Facebook Twitter

W tym miesiącu mają zostać ogłoszone przetargi na wykonanie prac. Walczące ze smogiem miasto ma w planach szeroko zakrojone prace w dwóch obiektach. Pierwszy to główny budynek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Bogumińskiej.

Mówi prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca:

Do końca kwietnia ma zostać podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowaniu. W tym miesiącu ma też zostać ogłoszony przetarg na wykonanie prac.
Ich koszt to około miliona złotych, z czego 85% stanowi dofinansowanie.

Budynek MOSiR-u będzie kolejnym obiektem w ciągu ulicy Bogumińskiej, który zostanie poddany termomodernizacji – podkreśla prezydent Kieca.

Drugi budynek w mieście, który czeka termomodernizacja, który od lat czeka na remont, to budynek szkoły podstawowej numer 3.

Szkoła co ważne zmieni także swój wygląd zewnętrzny. Prace mają kosztować 4 i pół miliona złotych. Dzięki nim także ta część miasta będzie wglądać o wiele lepiej – dodaje prezydent Kieca.

Dodajmy, że w tym roku w Wodzisławiu kontynuowana będzie termomodernizacja gimnazjum nr 2, w zespole szkół nr 1 na osiedlu 1 Maja, zaplanowana jest termomodernizacja hali sportowej, natomiast wymiana centralnego ogrzewania ma się odbyć w przedszkolach numer 18 i 19 oraz w zespołach szkolno-przedszkolnych numer 1, 2 i 4.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj