Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne ostrzeżenie od synoptyków

Facebook Twitter

Kolejne ostrzeżenie od synoptyków. Idzie załamanie pogody. Należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu! Temperatura odczuwalna spadnie, nocą do -17 stopni a to wszystko za sprawa silnych porywów wiatru, do 60 km/h.

Obecnie w województwie śląskim występują ciągłe, na ogół słabe opady śniegu. Podobnie jest w innych częściach południowej Polski. W najbliższych kilku godzinach, na Śląsku Cieszyńskim i Beskidach należy spodziewać się marznących opadów deszczu, które mogą spowodować gołoledź.

W pozostałych częściach regionu padać będzie śnieg, co w połączeniu z silnym wiatrem może spowodować pojawienie się zasp na drogach.

Jakie będą najbliższe dni?

Brak chmur nad północno-wschodnią połową Polski spowoduje w nocy znaczny spadek temperatury, która minimalne wartości osiągnie na Podlasiu – do -23°C. Na południu kraju zacznie zaznaczać się z kolei strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, która przez najbliższe dni odpowiadać będzie za występowanie intensywnych opadów śniegu w południowej Polsce. Duża ilość śniegu w połączeniu z porywistym wiatrem będzie powodować bardzo trudne warunki, zwłaszcza na drogach. Najwięcej śniegu spadnie w pasie od Lubelszczyzny i Podkarpacia po Śląsk. Tam od niedzielnego poranka do wieczora w poniedziałek spadnie miejscami do 35-45 cm śniegu. Nieco mniejsza suma opadów śniegu prognozowana jest na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – do około 30 cm. Opadom śniegu towarzyszyć będzie silniejszy wiatr, osiągający w porywach okresami do 65 km/h i powodujący zawieje, a miejscami również zamiecie śnieżne oraz znaczne ograniczenie widzialności. Na krańcach południowo-wschodnich już od niedzieli opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący, powodujący gołoledź, więc na drogach może zrobić się bardzo ślisko.

Pogoda uspokoi się dopiero we wtorek, ale od środy powrócą znów silne mrozy, więc na całkowitą stabilizację nie możemy liczyć w najbliższym czasie.

– informują synoptycy IMGW-PIB.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021