Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne oszustwo w regionie. Jastrzębianka straciła 40 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Kolejne oszustwo w regionie. Tym razem starsza mieszkanka Jastrzębia- Zdroju straciła aż 40 tysięcy złotych. Metoda działania oszustów była podobna do tej powszechnie znanej "na policjanta".

fot.pixabay.com

Tym razem do 78-latki zadzwoniła kobieta, która podała się za żonę kuzyna i oznajmiła, że miała wypadek. Twierdziła, że potrzebne są jej pieniądze, bo w przeciwnym razie pójdzie do więzienia. Ponieważ płakała i szlochała przekazała słuchawkę osobie, która miała być policjantką. Ta oświadczyła, że za chwilę po jastrzębiankę przyjdzie taksówka, która zawiezie ją do banku. Tam kobieta powiedziała tak, jak ją instruowano, że pieniądze są jej potrzebne do sanatorium. Po wypłaceniu gotówki i zapakowaniu jej w białą kopertę czekała w wyznaczonym miejscu na policyjnego kuriera, któremu przekazała 40 tysięcy złotych.

Po wszystkim 78-latka miała poczekać jeszcze na radiowóz, który przewiezie ją do sądu, aby podpisać dokumenty. Żaden pojazd jednak nie nadjechał, wtedy jastrzębianka zorientowała się, że została oszukana. Powiadomiła policję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj