Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kolejne próby naciągania starszych w regionie

Facebook Twitter

Uwaga! Oszuści znów aktywni! Ostrzegamy za policją w Jastrzębiu-Zdroju. Znów doszło do prób wyłudzenia pieniędzy. Mundurowi otrzymali informację o kilku, na szczęście, nieudanych próbach, podczas których osoby w trakcie rozmowy telefonicznej usiłowały wyłudzić pieniądze.

fot.JESHOOTS-com/ pixabay.com

Oszuści, podając się za funkcjonariuszy policji, mówią, że dowód osobisty osoby, do której dzwonią, został podrobiony oraz że pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Przestępcy zdobywają zaufanie seniorów, aby później wyłudzić często dorobek całego ich życia. Wykorzystują różne metody manipulacji, by pod wpływem emocji starsze osoby uległy namowom oszustów.

Warto zapamiętać

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu. Poinformuj Policję.

Przypominamy, że policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba, wobec której podejmuje czynność służbową, miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj