Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne przejazdy kolejowe zamknięte

Facebook Twitter

Przejazdy kolejowe zamykane są w związku z rewitalizacją linii kolejowej Rybnik-Chałupki. Po pracach w ciągu ulicy Prusa w Gorzycach, teraz zapowiadane jest wyłączenie ulicy Raciborskiej w Bełsznicy.

Roboty na przejściu kolejowym ruszą tam w czwartek (6.08.), ulica będzie nieprzejezdna przez dwa tygodnie, do 20 sierpnia. Kierowcy będą jeździć objazdem wzdłuż Polderu Buków, ulicą Główną i Dworcową do drogi krajowej numer 78. W tym samym czasie zamknięte będą ulice: Starowiejska i Targowa w Wodzisławiu Śląskim. Zmieniony zostanie też rozkład jazdy autobusów obsługiwanych przez raciborski PKS.

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Bełsznicy na ulicy Raciborskiej (od 6 sierpnia) oraz wiaduktu kolejowego w Gorzycach na ulicy Piaskowej autobusy PKS będą kursować następująco:

  • linia nr 4: autobusy na trasie Wodzisław Śl. – Bluszczów przez Gorzyce kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy z przesiadką w Bełsznicy w rejonie zamkniętego przejazdu kolejowego;
  • linia nr 5: kurs 13.40 relacji Wodzisław Śl. – Gorzyce skończy bieg w Bełsznicy przed przejazdem kolejowym, kursy sobotnie zostaną zawieszone;
  • linia nr 6: Wodzisław Śl.– Godów – Jastrzębie-Zdrój będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy ulicą Dworcową w Czyżowicach z pominięciem przystanków przy ul. Piaskowej i Gorzyckiej; przystanek w Gorzycach z ulicy Piaskowej zostanie przeniesiony na ulicę Rybnicką.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj