Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne przesłuchanie i zarzut dla siódmej osoby w sprawie obchodów urodzin Hitlera zorganizowanych w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Także Krystian Z. usłyszał zarzut propagowania nazistowskiego ustroju państwa, po tym jak wraz z kolegami w maju zeszłego roku, w wodzisławskim lesie,czczono rocznicę urodzin przywódcy III Rzeszy. Mężczyzna ma dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

fot. alex1983/ pixabay.com

Wcześniej zarzuty usłyszało 6 osób, w tym Mateusz S., przewodniczący stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Ta grupa złożyła zażalenia na zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze.

Komunikat:

Opublikowano: 09 marzec 2018

W dniu 2 marca 2018 r. prokurator przedstawił zarzut i przesłuchał siódmego podejrzanego w sprawie publicznego propagowania w dniu 13 maja 2017 r. na terenie Wodzisławia Śląskiego nazistowskiego ustroju państwa.

Krystianowi Z. przedstawiono zarzut publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa, poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie obchodów sto dwudziestej ósmej rocznicy urodzin przywódcy Rzeszy Niemieckiej – Adolfa Hitlera, w trakcie których pochwalano i afirmowano jego rządy, tj. popełnienia przestępstwa z art. 256 § 1 kk. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór, zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi w sprawie i poręczenie majątkowe.

Poprzednio zatrzymani i przesłuchiwani w sprawie podejrzani złożyli zażalenia na zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze.
W dniu 28 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Gliwicach będzie rozpoznawał środek zaskarżenia wniesiony przez Mateusza S. .

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj