Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne sklepy z półkami dobra w regionie [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Pierwszy był Rybnik, za nim poszły Jejkowice. Kolejne sklepy z „półkami dobra” otwierają się w regionie. Polacy organizują zbiórki, większa część produktów trafia konwojami na wschód, część pozostaje jednak na miejscu.

Ubrania, żywność oraz chemia to trzy główne kategorie produktów, które są potrzebne. Wysyłane do Ukrainy, ale potrzebne także Ukraińcom, którzy goszczeni są przez Polaków. W Jejkowicach w bibliotece w środę (09.03.) uruchomiono punkt, gdzie uchodźcy mogą wybrać dla siebie odzież.

Marek Bąk: Za darmo, na spokojnie, można tutaj wszystko przymierzyć

– mówi wójt Marek Bąk.

Marek Bąk: Tam każdy uchodźca może przyjść i po prostu wybierać produkty żywnościowe, produkty do higieny osobistej, naprawdę wszystko tam jest. Punkt mieści się w hali gimnastycznej przy zespole szkolno-przedszkolnym, jest czynny codziennie od 7.00 do 19.00, więc jeżeli jest taka potrzeba to nasi goście mogą z tego korzystać

Drugie miejsce, gdzie można otrzymać pomoc, to Zespół Szkolno-Przedszkolny. Tam ulokowano produkty spożywcze.

Marek Bąk: Jest tutaj wszystko posegregowane, są to niektóre rzeczy nowe, niektóre w bardzo dobrym stanie posegregowane rozmiarami na wieszakach. Wygląda to, jak fajny sklep w centrum handlowym. Są do wykorzystania koce, poduszki, śpiwory, ręczniki, więc w to wszystko można się tutaj zaopatrzyć. Trzeba po prostu sprawdzić godziny pracy biblioteki, zapraszamy wszystkich potrzebujących z gminy Jejkowice, którzy właśnie są na terenie naszej gminy, którzy są u naszych mieszkańców, mogą tutaj przychodzić i korzystać z tego punktu.

Radio 90: Gdyby ktoś jeszcze chciał dołożyć jakieś dary, to gdzie może je składać?

Marek Bąk: Na razie wstrzymaliśmy, mamy zapełnione magazyny. Duża część naszych darów pojechała do Ukrainy. Transport był przedwczoraj, tutaj bardzo chcę podziękować.

To niesamowite, pospolite ruszenie, chcę wszystkim mieszkańcom, ale i urzędnikom i pracownikom szkoły, podziękować za to, co czynią, za dary, za gościnę, za pracę – kończy wójt.

Więcej zdjęć:

Zobacz naszą relację live:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023