Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne udaremnione próby przemytu narkotyków do zakładów karnych w regionie

Facebook Twitter

Tym razem czujni byli funkcjonariusze Służby Więziennej w jednostkach penitencjarnych w Jastrzębiu-Zdroju i w Cieszynie. Do obu prób przemytu doszło we wtorek (03.11.). W Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju postanowiono skontrolować korespondencję skierowaną do jednego ze skazanych. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

Fot. falco / pixabay.com

Kartki listu nasączone były katynonem, to substancja o podobnym działaniu do amfetaminy. Natomiast w Zakładzie Karnym w Cieszynie w paczce do jednego z więźniów znaleziono dwa woreczki zawierające pochodne amfetaminy. W obu przypadkach sprawy bada już policja.

Rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach, Justyna Siedlecka przypomina, że tylko w tym roku funkcjonariusze Służby Więziennej w województwie śląskim już kilkadziesiąt razy udaremnili próbę przemytu przedmiotów niedozwolonych na teren więzienia. Narkotyki, telefony komórkowe czy inne niedozwolone przedmioty ukrywane są w korespondencji czy paczkach odzieżowych kierowanych do skazanych. Środkami odurzającymi nasączane są kartki papieru czy np. popularne krzyżówki. Bywają też próby przeniesienia narkotyków przez osoby odwiedzające więźniów. Dzięki czujności Służby Więziennej wiele prób przemytów udało się udaremnić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024