Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne wsparcie dla jastrzębskiej lecznicy

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 wzbogaci się o aparat do znieczulania z respiratorem i monitorem. Zakupiony przez Urząd Miasta sprzęt zostanie przekazany lecznicy w najbliższy poniedziałek (14.07.). Nowe urządzenie jest niezbędne do przeprowadzenia większości zabiegów operacyjnych.

Jest proste w użyciu, wydajne i przygotowane do rozbudowy w przyszłości. Składa się z takich elementów jak: aparat podstawowy, pochłaniacz dwutlenku węgla, respirator, monitor pacjenta Infinity Delta. Użytkownikiem aparatu do znieczulania ogólnego pacjentów będzie Blok Operacyjny i Oddział Położniczo-Ginekologiczny. Sprzęt kosztował ponad 100 tys. zł.

Pomagając szpitalowi zawsze kierujemy się przekonaniem, że działanie takiej placówki jest konieczne dla jak najlepszego funkcjonowania nie tylko naszego miasta, ale całego subregionu. Od lat systematycznie wspieramy działanie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2, zakupując na jego użytek aparaturę medyczną. Wychodzimy z założenia, że to pieniądz, który jest dobrze wydany, bo urządzenia wykorzystywane są do leczenia mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, ale nie tylko ich. Ten sprzęt jest na pewno z najwyższej półki, a ponadto staramy się kupować taki, który może być pomocny w uzyskaniu wyższego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

 

W 2013 roku z budżetu miasta dla WSS nr 2 zakupiono:

  • skaner do cyfrowych kaset RTG za 129 600 zł na użytek Zakładu Diagnostyki Obrazowej
  • aparat do znieczulania za 109 987,20 zł na użytek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Bloku Operacyjnego
  • wózkowannę za 10 tys. zł na użytek Izby Przyjęć
  • wiertarkę laryngologiczną za 49 781,43 zł na Oddział Laryngologiczny i Blok Operacyjny
  • videogastroskop za 59 823,36 zł na użytek Oddziału Gastrologiczno-Wewnętrznego
  • optykę do posiadanych artroskopów za 8640 zł na użytek Oddziału Urazowo-Ortopedycznego i Bloku Operacyjnego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj