Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne wykryte zakażenia. Urząd Wojewódzki podaje szczegóły

Facebook Twitter

160 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zakażeń odnotowano w Rudzie Śląskiej, bo aż 48. Kolejne miejsca to Zabrze- 20, a potem z naszego regionu: powiat rybnicki - 15 nowych przypadków, cieszyński (11) i wodzisławski (9).

¼ przypadków dotyczy wyników badań przesiewowych w KWK Bielszowice. Na 493 pobranych wczoraj (29.07.) i przebadanych próbek 61 jest dodatnich. Dziś (30.07.) testowana jest ostatnia grupa blisko 500 osób (w tym pracownicy firm współpracujących z zakładem).

Jutro (31.07.) badania przesiewowe obejmą KWK Chwałowice i PG Silesia – w każdej po 300 osób. Przypomnijmy, iż w zeszły piątek (24.07.) na przetestowanych 300 górników chwałowickiego zakładu 34 okazało się zakażonych.

Chcemy ponownie sprawdzić, po 7 dniach, czy nie rozwinęło się tam potencjalne ognisko.

– informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Pozostałe przypadki dotyczą rodzin górników nie tylko z Bielszowic, ale i z KWK Chwałowice czy Silesii, które znajdowały się w kwarantannie.

Trzeba zauważyć, że wyniki z wczorajszych badań nie zostały jeszcze ujęte w dzisiejszym raporcie, dlatego też można spodziewać się, iż jutro dane nie będą mniejsze.

Do 7 wzrosła liczba zakażonych po weselu w powiecie pszczyńskim, w którym uczestniczyło 139 gości. Inspektorzy sanitarni czekają na wyniki badań kolejnych biesiadników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj