Kolejne z rzędu zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla bez straty seta. To już dziewiąte!

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla bez straty seta. W minioną sobotę (8.01.) jastrzębianie pokonali w wyjazdowym meczu Stal Nysa 3:0.

Dwa pierwsze sety toczyły się pod dyktando „pomarańczowych”, wygrali je kolejno do 18 i 16. W trzecim długo toczyła się wyrównana walka, ostatecznie siatkarze mistrza Polski lepiej zagrali w końcówce i zwyciężyli tę partię 25:22.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący drużyny z Jastrzębia, Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: Te zwycięstwa po 3:0, w których nie stracimy setów mogą cieszyć, ale to my gramy w roli faworyta, więc przyjeżdżamy i robimy to czego każdy się spodziewa: mamy kontrolę nad całym spotkaniem i nie mamy stresowych sytuacji. Cieszy to, że nie tracimy setów, punktów; ale trzeba pamiętać, że liga jest wyrównana i drużyna gorzej notowana w tabeli potrafi urwać punkty.

Zwycięstwa cieszą ale my robimy po prostu to co do nas należy

– dodaje libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: Wyglądało to na łatwy mecz, że tylko w trzecim secie gdzieś była nawiązana walka przez zespół z Nysy, ale to spowodowane było tym, że graliśmy dziś bardzo dobrze. 27 setów bez przerwy wygranych, może to imponować, ale jeśli spojrzymy na miejsce w tabeli. na punkty to już nie możemy być tak do końca szczęśliwi. Fajnie jest wygrywać, ale my myślimy już dalej, skoro jesteśmy mistrzami Polski, to skupiamy się na tym, żeby zdobyć mistrzostwo (…).

Jakub Popiwczak

Jastrzębski Węgiel nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli PlusLigi, w najbliższą niedziele (16.01.) jastrzębianie zagrają u siebie z Projektem Warszawa.

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

Stal Nysa: Ben Tara, Komenda, M’Baye, Stahl, Kwasowski, El Graoui, Ruciak (libero) oraz Bućko, Szczurek, Szwaradzki, Dębski

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Clevenot, Tervaportti

MVP: Tomasz Fornal