Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne zakażenia w województwie śląskim. W sumie to 66 osób

Facebook Twitter

Wśród nowych osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem jest mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która trafiła do Szpitala Śląskiego. Na Śląsku jest 66 chorych.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywają kobieta oraz mężczyzna w sile wieku i w stanie zdrowia, który można określić jako średni. Byli w Austrii i po powrocie, zgodnie z procedurami, znajdowali się w kwarantannie domowej. Jednak gdy wystąpiły wyraźne objawy zakażenia koronawirusem, konieczna była konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych, który zdecydował o hospitalizacji obojga. Powiatowy inspektorat sanitarny z Gliwic zdecydował o nałożeniu kwarantanny na osoby, z którymi mieszkańcy mieli kontakt.

W izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku, która prawdopodobnie zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Kobieta jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Częstochowie.

W cieszyńskim szpitalu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowana jest z kolei jedna z mieszkanek powiatu w sile wieku. Kobieta jest w dobrym stanie, a źródłem zakażenia wirusem była osoba z najbliższego otoczenia.

Jako średni określają z kolei lekarze stan zdrowia kobiety w sile wieku, która z objawami koronawirusa trafiła na oddział zakaźny chorzowskiego szpitala. Mieszkanka zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Służby sanitarne z Chorzowa ustalają wszystkie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Obecnie 93 osoby, u których stwierdzono lub podejrzewa się zakażenie koronawirusem, przebywają w szpitalach, w kwarantannie pozostaje 2470 osób, a pod nadzorem powiatowych sanepidów – 7359 osób

– poinformował Urząd Wojewódzki w Katowicach.

W całej Polsce koronawirusa zadiagnozowano u 627 osób, 7 osób zmarło. To dane z niedzieli (22.03.) z godziny 17.47.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że najwięcej osób z koronawirusem potwierdzonym w testach laboratoryjnych jest na Mazowszu, to 147 osób, 106 przypadków potwierdzono w województwie łódzkim, a 79 na Dolnym Śląsku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj