Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Dzięki reakcji świadka jastrzębscy policjanci zatrzymali 51-latka, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Badanie wykazało u kierującego osobówką 3 promile alkoholu.

Pijany kierowca w Cieszynie Konfiskata samochodu - nowe przepisy

Oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący uderzył w zaparkowany pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki szczegółowym informacjom zawartym w zgłoszeniu, policjanci wydziału ruchu drogowego szybko namierzyli miejsce, gdzie została zaparkowana dacia.

Następnym krokiem była kontrola stanu trzeźwości kierującego, który najprawdopodobniej udał się do miejsca zamieszkania. Mundurowi zastali 51-latka śpiącego już w swoim mieszkaniu. Badanie wykazało u niego 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym, oraz pomocy postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, a zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj