Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne zniszczone drogi w powiecie wodzisławskim z szansą na remont

Facebook Twitter

Kolejne zniszczone drogi w powiecie wodzisławskim z szansą na remont. Chodzi o przebudowę ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim oraz ul. 1 Maja w Gołkowicach, od skrzyżowania z ul. Strażacką do ul. Celnej. Inwestycje zgłoszone zostały do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i oba zadania zostały ujęte na liście przewidzianej do realizacji.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Dokument oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez premiera. Wartość pierwszej inwestycji to 14,3 mln złotych, drugiej – 3 mln. Oprócz przebudowy tych odcinków planowana jest modernizacja chodników, przejść dla pieszych, poboczy oraz odwodnienia drogi.

Powiat planuje kompleksowo przebudować ponad dwukilometrowy odcinek ul. Stefana Czarnieckiego od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) aż do tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską. W ramach zadania przewidywana jest również modernizacja chodników i poboczy, budowa odwodnienia drogi, a także przebudowa skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia oraz 4 zatok autobusowych, jak również poprawa bezpieczeństwa na 8 przejściach dla pieszych. Przewidywany termin ukończenia inwestycji ze względu na jej duży zakres to koniec 2023 r., zaś szacowany koszt to 14,3 mln zł.

Z kolei w Gołkowicach przebudowany ma zostać odcinek 1 Maja od skrzyżowania z ul. Strażacką do skrzyżowania z ul. Celną. Tu również planowana jest przebudowa wszystkich warstw jezdni, modernizacja chodników, przejść dla pieszych, poboczy oraz odwodnienia drogi. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 3 mln zł.

Leszek Bizoń: Bardzo się cieszę, że obie zgłoszone przez nas inwestycje znalazły się na liście zadań przewidzianych do realizacji. To kolejne dwa duże zadania drogowe w tej kadencji zarządu powiatu, których celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. Nie ukrywam, że wnioskowaliśmy o maksymalne dopuszczalne dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i liczymy, że w takiej właśnie wnioskowanej kwocie je otrzymamy

– podkreśla starosta Leszek Bizoń.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową kolejnego odcinka ul. Raciborskiej (szacowany koszt ponad 13 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie z RFRD to ok. 7,3 mln zł) oraz modernizacją ul. Karola Miarki w Pszowie i 3 Maja w Syryni, na które Zarząd Powiatu pozyskał 14 mln zł z Polskiego Ładu. Ukończona ma zostać za to przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. (3 mln zł), wiaduktu w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej w Bluszczowie (1,5 mln zł) oraz ul. Czarnieckiego na granicy Wodzisławia Śl. i Krostoszowic (1,4 mln zł).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022