Kolejne zwycięstwo hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie

W miniony piątek (23.11.) jastrzębianie znów wygrali z Polonią Bytom. Kilka dni wcześniej pokonali na wyjeździe zespół z Bytomia 9:3, teraz znów wygrali, tym razem na Jastorze 5:0. Już w pierwszej tercji gospodarze strzelili trzy gole.

Trafiali: Dominik Paś, Kamil Wałęga i Tomáš Kominek. W kolejnych tercjach do bramki gości trafili Peter Fabuš i Łukasz Nalewajka. JKH GKS ma na konice 47 punktów i zajmuje 4. miejsce w Polskiej Hokej Lidze. Jutro (27.11.) na Jastor przyjeżdża KH Energa Toruń. Po pierwszej części sezonu zasadniczego zespół z Jastrzębia-Zdroju uplasował się w pierwszej czwórce, a to oznacza, że powalczy w turnieju finałowym Pucharu Polski. Zostanie on rozegrany pod koniec grudnia (27-28.12.) w Tychach.

JKH GKS JASTRZĘBIE – WĘGLOKOKS KRAJ POLONIA BYTOM 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

1:0 – 00:22 – Dominik Paś – Kamil Wróbel, Jakub Grof
2:0 – 08:36 – Kamil Wałęga – Jan Sołtys, Patryk Pelaczyk
3:0 – 09:36 – Tomáš Komínek – Tomasz Kulas, Jakub Kubeš
4:0 – 37:13 – Peter Fabuš – Jakub Gimiński, Dominik Jarosz
5:0 – 59:04 – Łukasz Nalewajka – Jakub Grof, Peter Fabuš (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Grof, Chorążyczewski, Wróbel, Fabuš, Paś – Kubeš, Gimiński, Komínek, Kulas, R. Nalewajka – Michałowski, Sulka, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka – Radzieńciak, Bigos, Sołtys, Wałęga, Pelaczyk.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Studziński) – Cunik, Badora, Jaworski, Mularczyk, Krzemień – Turon, Wąsiński, Samusienka, Frączek, Dybaś – Stępień, Stawisskij, Kukuszkin, Filip, Sroka – Bajon, Anklewicz.