Kolejne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla [FOTO]

Drugi mecz w Lidze Mistrzów i drugie zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj jastrzębianie podejmowali we własnej hali mistrza Belgii, Greenyard Maaseik.

Mecz, podobnie jak spotkanie przed tygodniem przeciwko drużynie z Ankary, wygrali pewnie 3:0. W dwóch pierwszych setach dominowali na boisku zwyciężając do 17. i 20.. Trzecia partia spotkania długi czas była wyrównana, ale jej końcówkę lepiej zgrali gospodarze, wygrali 25:21 i cały mecz 3:0.

Wygraliśmy, ale to było trudniejsze spotkanie niż to przed tygodniem

– mówił kapitan Jastrzębskiego Węgla, wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, Lukas Kampa

Widzieliśmy na wideo, że oni sprytnie grają, dużo bronią i mądrze atakują, jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy ten mecz. Szybko, tylko 3 sety. Właśnie, że wygraliśmy trzeciego seta i byliśmy zawsze blisko. To była duża praca dla głowy, mamy to zwycięstwo, jestem zadowolony.

Zagraliśmy dobre spotkanie – cieszył się środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr

Drugi mecz, drugie zwycięstwo, taki był plan

– mówi drugi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski.

Dzięki wygranej z drużyną z Belgii jastrzębianie zostali liderem grupy C Ligi Mistrzów. Kolejne, wyjazdowe mecze w tych rozgrywkach zagrają już w nowym roku, na wyjeździe. W lutym będą podejmować rosyjski Zenit Kazań. A w tym roku czeka ich jeszcze tylko jeden ligowy mecz przeciwko Treflowi w Gdańsku.

Jastrzębski Węgiel – VC Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Konarski, Vigrass, Kampa, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki

VC Greenyard Maaseik: Aganits, Kvalen, Maan, Peeters, Semeniuk, Zimmermann oraz Dronkers (libero), Wójcik, Folguera, Nielsen

MVP: Lukas Kampa