Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne zwycięstwo na koncie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Zespół wygrał 3:0 w Radomiu

Facebook Twitter

Wczoraj (21.02.) jastrzębianie pokonali w wyjazdowym spotkaniu Czarnych Radom 3:0. Pierwszy set był zacięty, "pomarańczowi" wygrali go dopiero na przewagi 29:27. W kolejnych zwyciężali już pewnie do 18 i 15.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Dzięki tej wygranej, na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zespół z Jastrzębia zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli przed play-offami. Mówi libero drużyny:

Jakub Popiwczak: Nawet nie wiedziałem, że to gwarantuje nam drugie miejsce, także fajnie wiedzieć i być na drugim miejscu. Trochę teraz spokoju z tyłu głowy do przygotowywania się do kolejnych spotkań. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, pierwszy set to dużo szarpanej gry, seria z jednej strony, seria z drugiej strony, trochę nerwowa końcówka, trener chciał trochę przeszkodzić czasem ale chyba bardziej przeszkodził nam niż im. Na szczęście udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść, później już poszło.

Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal. Jego drużynę czekają jeszcze dwa spotkania przed rundą play-off. W środę (24.02.) jastrzębianie zagrają u siebie z zespołem z Zawiercia, a 5 marca na wyjeździe z Cuprum Lubin.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (27:29, 18:25, 15:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Konarski, Kędzierski, Ostrowski, Josifow, Firszt, Lucas Loh, Masłowski (libero) oraz Pasiński, Gąsior, Sander, Zrajkowski, Nowowsiak

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Kosok

MVP: Tomasz Fornal

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021