Kolejne zwycięstwo piłkarek nożnych. TS ROW Rybnik wygrywa z Rolnikiem Biedrzychowice 6:0

Trzecie kolejne zwycięstwo piłkarek nożnych TS ROW-u Rybnik. Rybniczanki słabo zaczęły sezon. Teraz pod koniec rundy jesiennej odbudowały formę. W minioną sobotę (13.11.) rozgromiły ostatniego w tabeli Rolnika Biedrzychowice 6:0.

Mecz na boisku w Kamieniu od początku do końca toczył się pod dyktando rybniczanek. Po pierwszej połowie prowadziły 1:0, w drugiej rozwiązał się worek z bramkami i zdobyły jeszcze 5 goli. Po dwie bramki strzeliły Maja Stopka i Marta Predecka, a po jednym trafieniu dorzuciły Petra Zdechovanova i Aleksandra Przelicka.

Ważne, że znów wygrywamy

– mówił po meczu trener TS ROW-u:

Arkadiusz Tracz: W pierwszej połowie świadomie graliny ostrożnie z uwagi na to, że dwa dni temu graliśmy już po chorobie, praktycznie grała ta sama 11, wiedzieliśmy doskonale, że fizycznie nie mamy szans dojść do siebie w ciągu 48 godzin. W drugiej połowie kontrataki, bo dziewczyny z Rolnika grały bardzo wysoko, tej przestrzeni za plecami było bardzo dużo. Taki był plan na mecz, że chcieliśmy grać piłki za plecy rywala i to się udało. Myślę, że ten wynik mógł być dużo wyższy, gdyby odrobinę więcej skuteczności. Najważniejszą rzeczą było wygrać mecz żeby przypomnieć tym dziewczynom, że esencją sportu oprócz rywalizacji jest wygrywanie.

Z kolejnego zwycięstwa TS ROW-u cieszył się także prezes klubu:

Tomasz Kieczka: Już dawno nie było takiej serii. Ostatnio żeśmy to liczyli, to tak naprawdę w pierwszej lidze ostatni jakiś ciąg meczu wygranych to była jesień 2019 roku. Ja sam nie wiem co się stało, co było nie tak. Nie można dziewczynom odebrać zaangażowania, bo to wszytko było. To wszystko gdzieś się działo w głowach, na szczęście jest nowy trener, trochę to staramy się układać i myślę, że będzie tylko lepiej.

TS ROW rozegra jeszcze jesienią dwa zaległe mecze przeciwko Trójce Staszkówka/Jelna i SWD Wodzisław Śląski. Dodajmy, że występujące także w pierwszej lidze wodzisławianki nie grały w ten weekend. Ich mecz przeciwko Stomilankom Olsztyn został przełożony.