Kolejne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla bez straty seta

Wczoraj (3.01.) jastrzębianie pokonali we własnej hali beniaminka PlusLigi LUK Lublin 3:0. Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali je do 15 i 21.  W trzecim gra długo była wyrównana.

Dopiero w końcówce „pomarańczowi” zyskali przewagę i zwyciężyli do 22. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany czeski atakujący jastrzębian:

Jan Hadrava: Dzisiaj możemy powiedzieć, że to nie było idealne wykonanie ale wygraliśmy 3:0..

Wynik wskazuje na nasze łatwe zwycięstwo ale nic bardziej mylnego

– dodaje libero Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Nie było łatwo, Lublin grał całkiem dobrze, dobrze przyjmowali, czasami ciężko ich było przełamać, piłki które wydawały się asami serwisowymi dzisiaj nie były. Chwała nam za to, że wytrzymaliśmy i graliśmy punkt na punkt i nie frustrowaliśmy się, a jesteśmy na tyle dobrym zespołem, że wreszcie przyszedł ten moment i udało się w końcówce zdobyć 2-3 punkty w jednym ustawieniu, co ułatwiło i uspokoiło głowę przed końcówką.

Była to ósma z rządu wygrana Jastrzębskiego Węgla bez straty seta. Dla nas ważne jest kolejne zwycięstwo

– mówił po meczu drugi trener zespołu z Jastrzębia:

Leszek Dejewski: Trochę obawialiśmy się tego spotkania patrząc na wynik z poprzedniego meczu, gdzie Warszawa potencjalny faworyt przegrała z Radomiem, jest czas świąteczny i mieliśmy trochę więcej wolnego i daliśmy chłopakom odpocząć ale trenowaliśmy w Sylwestra i Nowy Rok, także byliśmy pewni tego co robimy, zespół z Lublina pokazał już w nie jednym spotkaniu, że ich stać na dobrą grę i tu też zagrali nieźle, ale trochę za mało jak na nas.

Jastrzębianie nadal zajmują drugie miejsce w tabeli PlusLigi. W sobotę (8.01.) zagrają na wyjeździe ze Stalą Nysa.

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Baroti

LUK Lublin: Filipiak, Pająk, J. Nowakowski, Stajer, Jóźwik, Wachnik, Gregorowicz (libero) oraz Watten, Romać, Sobala, Gniecki

MVP: Jan Hadrava.