Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejni fachowcy będą kształceni w Pawłowicach. Tym razem z rachunkowości

Facebook Twitter

Jest akcja, jest reakcja. Tak można opisać współpracę Urzędu Gminy w Pawłowicach z lokalnymi przedsiębiorcami. Nie raz informowaliśmy w Radiu 90 o nowych kierunkach kształcenia otwieranych w tamtejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących w odpowiedzi na potrzeby rynku.

fot. pixabay.com

To m.in. technikum logistyczne, chłodnictwa i klimatyzacji, elektryczne czy górnictwa podziemnego. Uczniowie objęci są patronatem konkretnych firm, dzięki czemu mogą liczyć na praktyki w swoim zawodzie, a nawet stypendia. Teraz okazało się, że brakuje specjalistów od rachunkowości. Mówi Beata Cyganek z Urzędu Gminy w Pawłowicach:

Beata Cyganek: Okazuje się, że księgowi, ludzie, którzy znają się na rachunkowości, to jest zawód dość deficytowy, dlatego wzorem tych techników, które już działają, mamy taki plan, żeby powstało technikum rachunkowości. Jest już kilka firm, w tym również urząd gminy, również szkoły z terenu gminy, jednostki gminne, które chcą podjąć taką współpracę, chcą przyjąć do siebie praktykantów. Ta praktyka uczniów nie ograniczyłaby się tylko do tych obowiązkowych, miesięcznych praktyk, ale uczeń począwszy od drugiej klasy, co tydzień, jeden dzień spędzałby w zakładzie pracy, więc byłby bardzo dobrze przygotowany do wykonywania tego zawodu.

Nabór do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się tam w połowie maja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024