Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejni wandale w Cieszynie, tym razem dostrzegł ich monitoring

Facebook Twitter

Nie zapominajcie o kamerach – mówi straż miejska i podaje przykład z minionego weekendu, kiedy dzięki obserwacji monitoringu, udało się zatrzymać graficiarzy. W sobotni wieczór (11.03.) kilku nastolatków postanowiło spędzić czas w parku obok kościoła św. Trójcy. Jedna z osób miała przypływ artystycznego natchnienia.

wandal
Fot. FB/ Straż Miejska Cieszyn

Emocje od razu przelała na tworzywo, jakim był mur oddzielający park od domu Ojców Bonifratrów. Monitoring zainstalowany w tym miejscu uwiecznił sprawcę, piszącego sprayem po murze.

Jacek Bąk: Operator monitoringu przekazał informację dyżurnemu, który skierował na miejsce patrol straży miejskiej. Patrol Straży miejskiej napotkał te osoby w okolicy ulicy Matejki. Były to osoby, które poruszały się na hulajnogach, kierowały się w kierunku rynku. Osoby wylegitymowano i powiadomiono o tym zdarzeniu policję. Następnie strażnicy przekazali policji osobę, która była wskazana jako osoba, która umieściła napis. Dalsze czynności w tej sprawie wykonuje cieszyńska policja.

– mówił Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

Jako że osoba, która dopuściła się aktu wandalizmu była nieletnia i mieszkała w Czechach, to właśnie Policja teraz przejęła sprawę.

Czytaj także

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024